CLASS POINTS |
|
Wheel Trophy (*) | Tim Wood |
2nd Roger Poat
3rd Phil Roberts |
|
Elan Trophy (E) | Chris Abbott / Katie Abbott |
2nd Ken Hemsell / Sheila Hemsell
3rd Martin Miller / Robyn Miller |
|
Trent Cup (GH) | No Qualifiers |
XMAS SERIES |
|
General Handicap | Roger Poat : * |
2nd Ken Hemsell / Sheila Hemsell : E
3rd Chris Abbott / Various! : E |
|
GENERAL HANDICAP SERIES |
|
Castle Trophy (TGH) | Tony Edwards / Liz Royall : N12 |
2nd Sue Jones / Sarah Thomas : N12
3rd Neil Rabbitts / Rob Hartley : N12 |
|
Adbolton Cup (SGH) | Reg Wells / Rita Parkes : Al |
2nd Roy Nettleship / Ruth Nettleship : GP
3rd Stuart Ancliff : * |
|
Rose Bowl ( Fore Series ) | No Qualifiers |
Pursuit ( Mid Pursuit Series ) | Chris Abbott / Katie Abbott : E |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al
3rd Colin Hurst / Sheila Hurst : N12 |
|
Silver Sails ( Aft Series ) | Sue Jones / Mary Brookman : N12 |
2nd Nigel Nurse / Richard Nurse : E | |
CLASS TROPHY's |
|
Laser Trophy | Neil Rabbitts |
2nd Neil Brinkworth
3rd Kevin Baker |
|
Enterprise Trophy (Shield) / Parkstone Tankard | Chris Abbott / Alasdair Yarrington |
2nd Ken Hemsell / Shiela Hemsell
3rd Martin Miller / Robyn Miller |
|
National 12 Foot Scimitar | Sue Jones / Mary Brookman |
2nd Martin Hurst / Visitor
3rd Tim Wood / Michael Brookman |
|
Lark Trophy | Not Sailed For |
Mirror Image | Not Sailed For |
SPECIAL EVENTS |
|
City of Nottingham | Chris Abbott / Alex Salter : E |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al
3rd Sue Jones / Mary Brookman : N |
|
Cedric Jackson (Enterprise) | Ken Hemsell / Sheila Hemsell : E |
2nd Martin Miller / Robyn Miller : E
3rd Stan Smith / Mo Meakin : E |
|
Betty Watmough Trophy | Chris Abbott / Katie Abbott : E |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al
3rd Roger Poat : * |
|
Fforester Challenge Trophy | Martin Hurst / Colin Hurst : N12 |
David Ashmore Memorial Trophy | Chris Abbott / Katie Abbott : E |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al
3rd Brian Kelly : * 4th Andy Griffin : Ph 5th Roger Poat : * |
|
RNLI Pennant GH | Phil Roberts : * |
2nd Martin Miller / Robyn Miller : E
3rd Reg Wells / Rita Parkes : Al |
|
Easter Bunny GH | Chris Abbott / Katie Abbott : E |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al
3rd Neil Rabbitts : * |
|
Red Wine | Neil Rabbitts: * |
2nd Martin Hurst / Pauline Hyman-Taylor : N12
3rd Sue Jones / Mary Brookman : N12 |
|
End of Regatta GH | Roger Poat : * |
2nd Chris Abbott / Katie Abbott : N12
3rd Sue Jones / Mary Brookman : N12 |
|
Surprise GH | Neil Rabbitts / Christopher&Kendra Rabbitts : N12 |
2nd Ken Hemsell / Sheila Hemsell : E
3rd Stan Smith / Mo Meakin : E |
|
Thursday Twilight GH | Roger Poat : * |
2nd Ray White : * | |
TGIF Fun Racing | Brian Kelly : * and
Martin Hurst / Colin Hurst : N12 |
3rd Mike Beard : * and
3rd Colin Hurst / Sheila Hurst : N12 |
|
Saturday Informal GH | Neil Rabbitts / Christopher&Kendra Rabbitts : N12 |
2nd Terry Ward : * and
2nd Ray White : * and 2nd Jim Penniston : * |
|
UKLA Qualifier | Roger Poat : * |
2nd Phil Roberts : *
3rd R.Cook : * |
|
JUNIORS |
|
Jane Shore Junior Trophy | Katie Abbott / Martin Hurst : E |
2nd David Pates : *
3rd Mathew Yarrington / Alasdair Yarrington : GP |
|
Cadet Shield | Alex Salter : T |
2nd Mathew Yarrington : T
3rd Mark Toler : T |
|
SPECIAL TROPHY |
|
Endeavour Trophy
(Most Improved Helm) |
Jim Penniston : * |
OPEN MEETINGS |
||
Laser | M.Rhodes | ??? SC |
2nd Neil Rabbitts
3rd R.Howe |
Nottingham SC
??? SC |
|
Over 35 | ||
Enterprise | Ian Firth / Chris Holt | Notts County SC |
2nd Ant Clay / James Holmes
3rd Jonathon Lye / Carl Lye |
Draycote SC
Notts County SC |
|
National 12 | Mike Cooke / Alison Martin | Nottingham SC |
2nd Steve Sallis / Jenny Jame
3rd Graham Camm / Kate Edwards |
Hykeham SC
Trent Valley SC |
|
GP 14 | Carl Jeffs / Sophie Tissiman | Trimpley SC |
2nd Terry Edwards / Daren Heath
3rd John Salomonson / Alan Jones |
South Staffs SC
South Staffs SC |
|
Boxing Day Pursuit | Chris Abbott / Katie Abbott : E | Nottingham SC |
2nd Ian Firth / Chris Holt : E
3rd Mike Cooke / Martin Hurst : N12 |
Notts County SC
Nottingham SC |