CLASS POINTS |
|
Wheel Trophy (*) | Chris Abbott |
2nd Neil Brinkworth 3rd Adrian Hurry |
|
Elan Trophy (E) | Not sailed for |
Trent Cup (GH) | Chris Abbott : * |
2nd Neil Rabbitts / Tamsin Rabbitts : GP14 3rd Neil Brinkworth : * |
|
XMAS SERIES |
|
General Handicap | Chris Abbott : * |
2nd Neil Brinkworth : * 3rd Andy Griffin : Phantom |
|
GENERAL HANDICAP SERIES |
|
Castle Trophy (TGH) | Roy Nettleship / Ruth Nettleship : GP14 |
2nd Richard Nurse : * 3rd Sue Jones / Sarah Thomas : N12 4th Chris Abbott : * |
|
Adbolton Cup (SGH) | Richard Nurse : * |
2nd Roy Nettleship / Ruth Nettleship : GP14 Reg Wells / Rita Parkes : Al |
|
Rose Bowl ( Fore Series ) | Sue Jones / Mary Brookman : N12 |
2nd Chris Abbott : * 3rd Steve Bailey / Elizabeth Tones : Al |
|
Pursuit ( Mid Pursuit Series ) |
Reg Wells / Rita Parkes : Al |
2nd Steve Bailey / Elizabeth Tones : GP14 3rd Keith Woodworth / Adrian Hurry : GP14 |
|
Silver Sails ( Aft Series ) | Steve Bailey / Sophie Todd & Elizabeth Tones : Fi |
2nd Chris Abbott : * 3rd Susan Jones / Mary Brookman : N12 |
|
CLASS TROPHY's |
|
Laser Trophy | Chris Abbott |
2nd Neil Brinkworth 3rd Ray White |
|
Enterprise Trophy (Shield) / Parkstone Tankard | Sabine Schamberg / Keith Woodworth |
2nd Ken Hemsell / Mo Meakin 3rd Simon Limb / Adrian Hurry |
|
National 12 Foot Scimitar | Not raced for |
Compass Trophy (GP14) |
Roy Nettleship / Ruth Nettleship |
2nd Steve Bailey / P Lochindaratn 3rd Karl Bird / Gabriel Bird |
|
Lark Trophy |
Not sailed for |
Mirror Image | Not sailed for
|
Albacores |
Reg Wells / Rita Parkes |
2nd Colin Hurst / Sheila Hurst 3rd Trevor Marriott / Bob Grainger |
|
SPECIAL EVENTS |
|
City of Nottingham | Ken Hemsell / Mo Meakin : E |
2nd Roy Nettleship / Ruth Nettleship : GP14 3rd Neil Brinkworth : * |
|
Cedric Jackson ( Albacore ) | Reg Wells / Rita Parkes |
2nd Steve Bailey / Elizabeth Tones 3rd Barry Cave / Stuart Kennedy |
|
Betty Watmough Trophy | Neil Rabbitts : * |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al 3rd Chris Abbott : * |
|
Fforester Challenge Trophy | Chris Abbott : * |
2nd Roy Nettleship / Ruth Nettleship : GP14 3rd Andy Griffin : PH |
|
David Ashmore Memorial Trophy | Andy King : * |
2nd Neil Rabbitts / Adrian Hurry : GP 3rd Neil Brinkworth : * |
|
RNLI Pennant | Chris Abbott : * |
2nd Simon Limb : * 3rd Dave Borrett / Liam Borrett : N12 |
|
Easter Pursuit |
Andy Griffin : So |
2nd Chris Abbott : * 3rd Adrian Hurry : * |
|
Personal Handicap | Abandoned |
May Day |
Sue Jones / Rachel Hunt : N12 |
2nd Neil Brinkworth : * 3rd Martin Ellis : * |
|
Regatta SGH | Nigel Nurse / Catherine Jackson : RS200 |
2nd Neil Rabbitts / Phil Purkis : GP 3rd Steve Bailey / Sophie Todd : GP |
|
End of Regatta GH |
Sue Jones / Mary Brookman : N12 |
2nd Simon Limb : * 3rd Jim Penniston : * |
|
August Championship GH |
Chris Abbott : * |
2nd Reg Wells / Rita Parkes : Al 3rd Tim Wood : * |
|
Saturday Personal Handicap |
Jim Penniston : * |
2nd Steve Bailey / Elizabeth Tones : GP14 3rd Dave Powell : * |
|
JUNIORS |
|
Jane Shore Junior Trophy | Gabriel Bird : *4.7 |
2nd Elizabeth Tones : T 3rd Sophie Todd : * |
|
Cadet Shield |
Gabriel Bird |
2nd Elizabeth Tones 3rd Sophie Todd |
|
Saturday Junior Series |
Elizabeth Tones |
2nd Gabriel Bird 3rd Sophie Todd |
|
SPECIAL TROPHY |
|
Endeavour Trophy
(Most Improved Helm) |
David Powell |
OPEN MEETINGS |
||
Laser | Neil Rabbitts | Nottingham SC |
2nd Richard Nurse 3rd Russell Lewis | NottinghamSC Barnt Green SC |
|
Over 35 |
Neil Rabbitts |
Nottingham SC |
GP 14 | John Salamonson / Seonaid Flemming |
South Staffs SC |
2nd Roy Nettleship / Sabine Schamberg 3rd Ian Hankinson / Chris Morgan |
Nottingham SC Aldridge SC |
|
Boxing Day Pursuit | John Sears / Lindsay Ogden : N12 |
Notts County SC |
2nd Chris Abbott / Katie Abbott : E 3rd Ross Kenney : So 4th Ian Firth : So 5th Martin Hurst / Colin Hurst : Al | Nottingham SC Nottingham SC Notts County SC Nottingham SC |